Čistění studní a vrtů

Kdy :
Čištění vrtaných studní je nutné provádět stejně často, jako např. revizi a čištění komínů, elektroinstalace apod. Hned po odvrtání je potřeba vrt vyčistit, dále pak jednou za 4 až 6 let dle potřeby. Prvním znakem je změna kvality vody ( zbarvení , zápach) , ale i například problémy s čerpadlem. Že je zima? Nevadí, poskytujeme služby celoročně!

Jak :
Předpokladem vyčištění vrtu je demontáž a montáž čerpacího zařízení, kterou ale odborně provedeme zároveň s jeho případnou opravou, pokud je třeba. Poté příjde na řadu samotné čištění , které provádíme "airliftovací kolonou". Vháněný vzduch z kompresoru na dně vrtu zvíří usazený sediment a druhým potrubím je tlakem vzduchu přes směšovací zařízení vysát z vrtu ven. Pokračuje se tak dlouho dokud voda neteče čistá a injektor dosáhne dna.

Po :
Dovolujeme si upozornit, že po vyčištění vrtu je nutné nechat vrt minimálně 48 hodin "ustát". I po vyčištění vrtu se ve vodě budou vyskytovat jemné frakce usazenin, které je nutné nechat klesnout na dno vrtu. I po tomto "ustátí" vrtu doporučujeme provést krátkodobé čerpaní vody mimo vodovodní síť.

Dále nabízíme :

Opravy ručních pump

Čištění kopaných studní

Orientační čerpací zkoušky

Výroba a usazení plastových šachtic

Individuální konzultace a servis

cistyvrt@email.cz    tel: +420 739 524 018   Copyright Čistý vrt 2014